TRENERZY

O mnie

Nazywam się Tomek Jaskółka. W szachy gram praktycznie całe życie, wielokrotnie brałem udział w Mistrzostwach Polski Juniorów (najwyższe miejsce: XV do lat 16).
W 2018 roku po raz pierwszy przekroczyłem ranking 2200 ELO, dzięki czemu mogłem zostać Kandydatem na Mistrza FIDE (CM).

W 2020 roku rozpocząłem swoją przygodę ze streamowaniem na Twitchu, a rok później – zacząłem wrzucać filmy edukacyjne na Youtube.
Od kilku lat zajmuję się szkoleniem zawodników. Moi uczniowie robią postępy niezależnie od tego, czy są graczami turniejowymi (skok z 1300 ELO do 1700), czy grają ‘casualowo’ przez Internet.
Nieważne, czy grasz w szachy kilka lat i chciałbyś zrobić krok naprzód, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą grą – zajęcia na pewno Ci pomogą! 🙂

CM
Tomek Jaskółka
Elo
2200
Cena za lekcję
200 zł
Zarezerwuj lekcję

Opinie

Rafał
Współpracę z Tomkiem rozpocząłem w okolicach kwietnia 2021 roku. Nie wiedziałem wtedy, czy przygoda z szachami będzie długoterminowa, jednak już po pierwszych zajęciach wiedziałem, że mam do czynienia z profesjonalistą. Poza ogromem wiedzy jaki posiada Tomek oraz klarownym sposobem tłumaczenia, wykazuje się On również dużą cierpliwością, co w moim przypadku ma szczególne znaczenie. Oprócz zajęć, Tomek regularnie odpowiada na moje pytania/wątpliwości poza godzinami treningu, co jeszcze bardziej mnie utwierdza w przekonaniu, że trafiłem pod skrzydła odpowiedniej osoby. Dzisiaj, po ok 10 miesiącach współpracy mój ranking na chess.com podskoczył o ok. 400pkt a dzięki Tomkowi granie szachy stało się dla mnie codzienną rutyną. Polecam wszystkim niezależnie od wieku.
Grzegorz
Pracujemy już kilka lat i w trakcie naszej pracy zaliczyłem progres 500 oczek rankingu FIDE, podniosłem kategorię szachową i zacząłem w końcu rozumieć szachy. Bardzo dobre podejście do uczniów, zawsze stara się zrozumieć ich punkt widzenia, a jego uwagi i wskazówki zawsze trafiały w punkt, który był u mnie najsłabszy. Dzięki lekcjom udało mi się wygrać po raz pierwszy w życiu turniej międzynarodowy i osiągać dobre wyniki na takich turniejach jak Mistrzostwa Europy, czy Mistrzostwa Polski. Zajęcia dalej bardzo mi pomagają w poprawie swojej gry i polecam każdemu tego Pana, bo nikt inny do mnie tak nie dotarł i nie pomógł jak Tomasz.

Jak wyglada lekcja?

Zajęcia staram się prowadzić w luźnej formie. Nie oznacza to jednak, że się do nich nie przykładam. Zawsze moim celem jest zdiagnozowanie problemu ucznia, a następnie na przykładzie konkretnych partii i ćwiczeń,
staram się dany problem rozwiązać. Moje doświadczenie w pracy z zawodnikami różnego poziomu sprawia, że wiem jak podejść do danego tematu i jak pokierować osobą, aby robiła progres.

Zajęcia opieram na analizach partii uczniów, jednak zawsze staram się być do dyspozycji: Jeśli uważasz, że Twoim problemem są końcówki – będziemy zajmować się końcówkami. Jeśli chcesz nauczyć się jakiegoś debiutu,
to będziemy to robić.

Zajęcia prowadzone są na lichessie.

Zarezerwuj lekcję