decoration

Końcówki

Kategorie


Filtry

-

Końcówki

Sortowanie
Sortuj

Gra końcowa, nazywana popularnie jako końcówka, to finałowy etap partii szachowej. Nie ma prostej, jednoznacznej metody stwierdzenia kiedy rozpoczyna się końcówka. Zazwyczaj wynika to po prostu z małej liczby bierek pozostałych na szachownicy. Nasz sklep szachowy oferuje profesjonalny kurs końcówki szachowe, dzięki którym poprawisz swoją grę w ostatnim etapie partii. Prawda jest jednak taka, że czujność powinniśmy zachować już od samego otwarcia. Jeśli jednak w trakcie gry popełniliśmy kilka błędów, naszą ostatnią deską ratunku jest zachowanie trzeźwego umysłu w końcówce szachowej.


Kursy końcówki szachowe

Zdobyta wiedza i doświadczenie umożliwiły nam na stworzyć kursy końcówki szachowe dla zawodników będących na różnym stopniu zaawansowania. Prawda jest taka, że początkujący gracze bardzo często popełniają najwięcej głupich błędów w końcowej fazie partii. Wynika to z braku doświadczenia i ciążącej presji czasu. Dlatego polecamy:

  • kurs końcówek pionowych – poznaj zasadę kwadratu i dowiedz się kiedy używać przełomów pionowych;
  • kurs podstawowych końcówek – dostosuj swoją taktykę do bierek, które pozostały na szachownicy.

Jeżeli jednak musisz przykuć większą uwagę do początkowej fazy gry, wówczas zalecamy sięgnąć po kurs London System – debiut, który ma równie wieli wrogów, co miłośników.

Kurs końcówek pionowych – o co chodzi?

Końcówki pionowe uznawane są za jedną z najbardziej podstawowych metod kończenia partii. Bardzo często sprowadzają się do wymiany figur, co możesz wykorzystać na swoją korzyść. W niektórych momentach konieczne jest także zrozumienie tego, czy wygranie partii jest w ogóle możliwe. Pomocne dla poprawienie swoich końcówek może być także prawo kwadratu, dzięki któremu ocenisz czy samotny pion ma szansę przebić się do pola przemiany. To, podobnie jak kurs obrony francuskiej, stanowią absolutne fundamenty partii szachowych.

Pewny finisz – końcówki szachy

Kurs końcówki szachowe to pozycja obowiązkowa, jeżeli chcesz poprawić swój poziom gry. Pamiętaj, że ważniejsze od tego jak zaczynasz jest to, jak kończysz. Możesz się tego nauczyć z naszego kursu końcówek, bądź postawić na klasyczny kurs podstaw w szachach. Nie pozwól by wypracowana przewaga została zaprzepaszczona w finałowej fazie partii. Ucz się na swoich błędach, poprawiaj swoje umiejętności i rozwijaj swoją wiedzę razem z naszymi kursami końcówek szachowych.


Popularne artykuły