decoration

Figury szachowe

Kategorie


Filtry

-

Figury szachowe

Sortowanie
Sortuj

Figury szachowe, nazywane profesjonalnie jako bierki, to uproszczone określenie pionków i figur, które występują w szachach. Bierki dzielimy na figury szachowe oraz pionki. Każdy z graczy na początku rozgrywki ma do dyspozycji 8 figur oraz 8 pionków szachowych w odmiennej kolorystyce – zazwyczaj jest to czerń i biel. Nasz sklep szachowy oferuje profesjonalne kursy, figury szachowe i inny asortyment potrzebny do rozgrywania partii szachowych. Idealnym sposobem rozpoczęcia swojej przygody z królewską grą jest kurs podstaw w szachach, który prezentuje jakim zakresem ruchów operują poszczególne figury szachowe. Drewniane pionki do szachów stają się w rękach szachisty  narzędziem realizowania rozmaitych strategii, prowadzących do ostatecznego zwycięstwa.


Pionki szachowe

Pionki do szachów są figurami o najmniejszej wartości. Przynajmniej do momentu dojścia do pola przemiany. Wówczas pionki szachowe zyskują na wartości, zwiększając swój zakres ruchów. W sprzedaży posiadamy drewniane pionki do szachów oraz zegary szachowe, które nadadzą rozgrywkom wyjątkowego, turniejowego charakteru. Ważny jest także odpowiedni zasób debiutów szachowych, które pozwolą ci osiągnąć realną korzyść już na początku partii. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się kurs London System, dzięki któremu zwykłe pionki szachowe będą w stanie zagrozić królowi.

Figury szachowe sklep

Figury szachowe drewniane to zestawy 32 bierek dostępnych do kupienia w naszym sklepie internetowym, podobnie jak unikalne szachownice. Każdy szachista posiada ulubione figury do szachów, dzięki którym jest w stanie rozgrywać pasjonujące rozgrywki szachowe. Niektórzy gracze przywiązują wręcz symboliczną wartość do bierek, przez co konkretne figury szachowe stają się uosobieniem szczęścia i powodzenia w rozgrywce. Pionki szachowe w rzeczywistości mają jednak znaczenie drugorzędne. Lepszym rozwiązaniem jest postawienie na kurs obrony francuskiej, który może nam przynieść konkretną wiedzę i nowy zakres umiejętności.


Popularne artykuły