decoration

Zegary szachowe

Kategorie


Filtry

-

Zegary szachowe

Sortowanie
Sortuj

Zegary szachowe to urządzenia wykorzystywane do odmierzania czasu podczas gry w szachy. Można je z powodzeniem wykorzystać również do innych gier z udziałem dwóch zawodników lub drużyn. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Szachowej pod pojęciem zegar szachowy należy rozumieć zegar z dwoma tarczami lub wyświetlaczami połączonymi w taki sposób, że po uruchomieniu zegara pomiar czasu następuje tylko na jednej tarczy lub na jednym wyświetlaczu. Zegar szachowy, szachownice oraz bierki to podstawowe elementy turniejowych rozgrywek szachowych. Zegar do szachów jest zwykle urządzeniem elektronicznym, jednak nie brakuje na rynku rozwiązań analogowych i drewnianych. Nasz sklep szachowy zawiera popularne zegary szachowe z mnogością ustawień fabrycznych oraz dodatkową funkcją dodawania czasu wedle własnych ustaleń.


Zegar do szachów

Zegar do gry w szachy jest narzędziem wyznaczania zakończenia posunięcia konkretnego gracza. Zegary szachowe posiadają w górnej części przyciski, których wciśnięcie prowadzi do zatrzymania jednego zegara i uruchomienie zegara przeciwnika. Dopóki zegar do szach nie zostanie wciśnięty, tak długo będzie trwało posunięcie zawodnika. Przygotowania do gier turniejowych warto rozpocząć poprzez kurs podstaw w szachach, który przybliża podstawowe zasady rozgrywki. Bardziej zaawansowanych szachistów może zainteresować kurs obrony francuskiej, który pozwala wywrzeć presję na oponencie już na samym początku partii. Warto swoje zamiłowanie do królewskiej gry rozwijać kompleksowo – od kursów, przez asortyment potrzebny do rozgrywki, taki jak zegar szachowy.

Zegar szachowy: drewniany i elektroniczny

Dużą popularnością na rynku cieszą się zegary szachowe DGT, które oferują różne warianty urządzeń pomiarowych. Nie mogło ich zabraknąć również w asortymencie naszego sklepu. Znajdziemy w nim zarówno zegar szachowy drewniany, jak i rozmaite figury szachowe. Zegar do gry w szachy może wydawać się zbędnym gadżetem dla początkujących graczy, jednak pozwala zdobyć cenne nawyki i przyspiesza proces podejmowania decyzji. Zegar szachowy elektroniczny, podobnie jak kurs London System, to polecany asortyment naszego sklepu. Wybierz taki zegar szachowy, który najbardziej trafia w twoje poczucie estetyki.


Popularne artykuły